Odpočítávání začalo - měsíc do PPDV
Sobota, 15 Říjen 2016 13:04

Na Zanzibaru, vzpomínáte, začala naše druhá expedice. A v tyto dny, po roce a kus, se rodí úchvatná grafika knihy, jejíž mořské aranžmá mohu zatím pozorovat jen na dálku, pilujeme stovky fotek, co nejsou fůdstajlové, a málokterá aranžovaná. Od Tanzanie uteklo moře času... od prvních řádek rukopisu. A už jen měsíc! Přesně! Čekejte několik desítek receptů, ale kuchařku určitě ne, těšte se na povídání z mnoha ostrovů, ale cestopis to nebude! Jak říká pan P., rezignovala jsem prý na místopisné objevování ostrovů v mořích a oceánech, a namísto toho našla ostrov uvnitř mé duše. A tak trochu na něj zvu čtenářky i čtenáře…

Čert ví, zda a jak se bude PPDV prodávat, netuším, zda by si mohl troufale doufat na bestsellerovou cestu svého předchůdce, ale jedno vím jistě: bude to „zjevení“.

Někdo už měl rukopis v ruce, jiný ho dokonce přečetl :-), a já si vážím toho, že jsem dostala i pár zpětných vazeb.

Blanka Milfaitová je trochu zjevení, trochu víla. Nejprve celý svět posadila na zadek svými marmeládami, které jak jednou ochutnáte, už nebudete chtít žádné jiné. A teď nás dostává svými "cestopisy". Možná ji budete po přečtení knihy považovat za blázna, budete nad jejími rozhodnutími kroutit hlavou, budete se smát, plakat. Ale jedno ji upřít nemůžeme a to upřímnost s jakou životem jde. Dělá jen to, co chce a v čem vidí smysl. Kdybychom všichni jednali alespoň z části jako ona, byl by svět lepší a upřímnější místo.

Iveta Fabešová, autorka sladkých kuchařek, majitelka kultovní cukrárny IF Café

..........................

Speciální předprodej s dárkem!

 
Nae dobroty
TOPlist