Poslední soutěž roku a... úspěch!
Čtvrtek, 17 Říjen 2013 20:33

Nedávno jsem slíbila, že už milého čtenáře nebudu „obtěžovat“ zprávami o různých úspěších soutěžních, veletržních a... tak. Znáte holky, občas pěkně kecají a já nejsem jiná, chci se pochlubit :-) Dnes to ale bude fakt naposledy, fakt (pro letošek) s cenami končím, nejsem gólman Čech, abych končila 15 krát za sebou... Ale, uvidíme za rok... no. Jo, ta vychechtaná fotka níže, to je prostě... že jsem šťastná, tak proč to neukázat všem :-), třeba trochou z mého štěstí nasáknou - nasáknete, a bude všem a všude o kousíček líp!

 

A tak končím s cenou, která je mi milá už jen proto, že je... česká, že se rozhodčí komise skládala z fundovaných a mlsných, stál za ní výzkumák potravinářský, a že jedna část soutěže byla i o dětech.

 

Tedy, dnes jsem si v Senátu ČR převzala cenu Česká chuťovka, kterou získala naše višňová marmeláda, a také cenu Dětská chuťovka. Tou se pyšní jablíčkový extra džem s karamelem a brusinkami.

 

Po deklasování soupeřů na World´s Marmalade Awards pěti medailemi, po prvních místech na Regionální potravině a také Chutná hezky Jihočesky (ocenění nebylo předáno díky hrubému, a já říkám cílenému „omylu“ úřednice, o tom zde budeme ještě psát), po dvou zlatých hvězdách z Great Taste Awards v Anglii a slovech o sladkém hříchu od veličin českého gurmánského nebe, jakými jsou Hanka Michopulu a Pavel Maurer, je to tedy celonárodní odborná certifikace Česká chuťovka!

 

A pokud si přejete ochutnat nejen tyto úspěšné marmelády, pak se stavte (běžně předem na akce nezvu, ale...) na Gastrofestu v Budějkách, největší podobné akci v Čechách, na Moravě i ve Slezsku :-) Najdete nás v expozici vedle rysa, Tetřevské slatě a statných strážců, tedy pod křídlem Národního parku Šumava. A bude nejen co ochutnávat ale i kupovat! A asi i pít :-)

 

No a to bude letošní poslední velká akce v ČR, kde se účastním. Poté už marmošky vyrážejí na mezinárodní expedici neuvěřitelnou, jejímž cílem je naším minidílkem, ale s vervou bezlimitní přispět ke kontinentální renesanci zašlé slávy pojmu “zlaté české ručičky“.

 
Nae dobroty
TOPlist